سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ , ۱۳:۱۰:۵۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۴/۴ ساعت ۱۴:۱۸
لینک کوتاه مطلب:

برگزاری جلسه کمیسیون خرید گندم شهرستان کامیاران / پیش بینی خرید ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال ۱۴۰۳

در جلسه کمیسیون خرید گندم شهرستان کامیاران اعلام شد : با همت فرماندار کامیاران و در راستای رفاه حال شهروندان ، حقوق شهروندی و مطالبات مردمی به ویژه ساکنین شهرک بعثت خرید گندم در سال جاری توسط مرکز آزادی که داخل شهر می باشد ممنوع و فعالیت این مرکز به خارج شهر منتقل شد.

جلسه کمیسیون خرید گندم شهرستان کامیاران ظهر روز یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳ در محل سالن جلسات فرمانداری و به ریاست ثقفی نیا فرماندار و با حضور معاون عمران و برنامه ریزی ، مدیران غله و تعاون روستایی استان ، معاون جهاد کشاورزی استان و دیگر اعضای شهرستانی این کمیسیون برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست به اهمیت برنامه ریزی جهت خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان درسال جاری اشاره کرد و گفت : هماهنگی و همکاری بین دستگاههای متولی و فراهم کردن تمهیدات مناسب در راستای رضایت مندی کشاورزان و گندمکاران زحمت کش ضروری است.

ثقفی نیا با بیان اینکه در سال زراعی بارندگی خوبی را داشته ایم ، افزود : بر اساس آمار و اطلاعات موجود و بررسی کارشناسی پیش بینی می شود بالغ بر ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

وی خاطر نشان کرد : با هماهنگی انجام شده و برنامه ریزی به عمل آمده ۷ مرکز شامل یک مرکز بخش خصوصی ، ۵ مرکز بخش تعاونی و  یک مرکز دولتی کار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را انجام خواهند داد.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه ضمن توصیه به گندمکاران مبنی بر عدم تحویل گندم به غیر از مراکز تعیین شده و افراد سود جو ،  بر لزوم پیگیری مسائل و مکشلات این قشر زحمت کش تاکید کرد و از مدیران حوزه کشاورزی خواست از هم کنون به فکر خواسته های  این عزیزان باشند.

در ادامه معاون جهاد کشاوری و مدیران غله و تعاون روستایی استان ضمن اعلام آمادگی خود مبنی بر خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در شهرستان کامیاران و هماهنگی صورت گرفته در این راستا اعلام کردند : کار برداشت توسط ۱۲۰ دستگاه کمباین که ۶۵ دستگاه آن بومی و ۵۵ دستگاه آن غیر بومی می باشد انجام خواد شد.

این مسئولان همچنین از نظارت ۷ اکیپ بر فعالیت کمباین ها خبرداد ند و افزودند : سطح زیر کشت این محصول در سال جاری در شهرستان کامیاران ۳۳ هزار هکتار می باشد.

لازم به ذکر است در سال گذشته بالغ بر ۷۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در شهرستان کامیاران خریداری شده بود.