چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳ , ۰۰:۵۷:۰۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۲/۳۰ ساعت ۱۷:۱۷
لینک کوتاه مطلب:

برگزاری دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار کردستان / طرح میانکار کامیاران با اکثریت آراء تصویب شد

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست استاندارکردستان برگزار شد طرح میانکار کامیاران با اکثریت آراء به تصویب رسید.

” اسماعیل زارعی کوشا ” روز شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با موضوع برش استانی برنامه عملياتی تحقق شعار سال و مطالعات طرح تفصیلی شهرهای استان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شد، اظهار کرد:  سال ۱۴۰۲ سال مطلوبی برای کردستان به نسبت سال های گذشته بود چراکه شاهد بهبود محسوسی در برخی شاخص های اقتصادی استان بوده‌ایم و بر اساس آمار رشد اقتصادی کردستان در ۱۴۰۲ بالاتر از میانگین کشوری بود.

استاندار کردستان اتمام کریدور شمال به جنوب در استان را بسیار ضروری دانست و افزود: تکمیل و بهره‌بردای از این پروژه‌ها می‌تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی و سایر بخش‌های استان داشته باشد.

زارعی کوشا در بخش دیگری از گفته‌های خود، اضافه کرد:  بنای دولت ورود جدی برای تحقق شعار سال با محوریت برنامه و بر اساس شاخص های قابل اندازه گیری است.

وی تصریح کرد: هدفگذاری مشخص و روشنی در ارتباط با تحقق شعار سال در استان انجام شده که تحقق آن مستلزم همکاری همه دستگاه های اجرایی، نظارتی و مرجع قضایی است.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه هر ماه دستگاه های اجرایی باید گزارش عملکرد خود را ارائه دهند، تصریح کرد: نگاه کارشناسی منافاتی با برادری و صمیمت بین مدیران و مسئولان ندارد و باید در عین همراهی و انسجام با محوریت قانون فعالیت ها انجام شود.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در استان سال گذشته بالاتر از میانگین کشوری بود، افزود: هرچند هنوز هم مشکلات و پروژه های نیمه تمام زیادی داریم ولی مسیری که در پیش گرفته ایم باید استمرار داشته باشد تا شاهد موفقیت های بیشتری باشیم.

 

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه به ظرفیت جمعیت پذیری شهر کامیاران و لزوم توجه به توسعه این شهر در راستای سیاست های حمایتی دولت از اقشار نیازمند در بحث مسکن به ویژه اجرای طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت : این شهر به عنوان دروازه ورودی استان جایگاه ویژه در سطح استان دارد.

ثقفی نیا سپس با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت کامیاران ، اظهار امیدواری کرد : با تداوم حمایت مسئولان استانی و تامین اعتبارات مورد نیاز زمینه ارتقاء هرچه بیشتر سطح زیرساخت ها وهمچنین توسعه متوازن محقق گردد.

فرماندار شهرستان در ادامه از فعال شدن پروژه های راه از جمله تکمیل قطعه بزرگراهی واقع در محدوده کامیاران ، آسفالت و بهسازی راههای روستایی و دیگر طرح های عمرانی خبر داد و افزود : عزم وارده لازم و پیگیری جدی جهت توسعه هر چه بیشتر و تحقق اهداف شعار سال با بهره مندی از ظرفیت های موجود وجود دارد.

 

گفتنی است؛ در جریان برگزاری دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان، طرح میانکار کامیاران و  طرح جامع شهر سقز با اکثریت آراء تصویب شد.