یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۸:۳۷:۵۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۲/۲۰ ساعت ۱۸:۵۵
لینک کوتاه مطلب:

اولین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان کامیاران در سال جاری برگزار شد

اولین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان در سال جاری به ریاست فرماندار و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و دیگراعضای این کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اولین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان به ریاست کیوان شافعی فرماندار و با حضور باتمانی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و دیگر اعضا روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در محل سالن جلسات فرمانداری با موضوع برنامه های کمیته عفاف و حجاب و گرامیداشت دهه کرامت برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با بیان اینکه مباحث اجتماعی و فرهنگی گسترده است ، گفت : با فرهنگ سازی ، آموزش ، همکاری ادارات و استفاده از ظرفیت های مردمی و افراد صاحب نفوذ و آگاه در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد جامعه ای سالم و با نشاط تلاش لازم صورت گیرد.

کیوان شافعی در ادامه با بیان اینکه هدف از برگزاری جلسه تخصصی کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان طرح برنامه های مربوط به کمیته عفاف و حجاب و گرامیداشت دهه کرامت به دلیل ارتباط موضوع است ، افزود : در انجام کار فرهنگی لازم است دانش و مهارت خود را بالا ببریم تا به اثرگذاری مطلوب دست یابیم.

وی سپس به بیان مباحثی پیرامون فرهنگ عفاف و حجاب و ریشه آن در تمام ادیان آسمانی و حتی ایران باستان پرداخت و اظهار کرد : یکی از راههای که دشمنان از آن طریق قصد ضربه زدن به جامعه ما را دارند و به عنوان بخشی از جنگ ترکیبی دنبال می کنند عفاف و حجاب است.

شافعی ضمن تاکید لازم مبنی بر هوشیاری در برابر این قبیل توطئه ها اجرای کار فرهنگی و ارشادی در این زمینه را ضروری بر شمرد و خواستار آگاهی بخشی به آحاد جامعه به ویژه شد تا چنانچه با بصیرت مردمی و لطف الهی دشمنان در  سایر عرصه ها شکست خورده اند در این مقوله هم نتوانند به اهداف خود دست یابند.

وی سپس با تبریک پیشاپیش دهه کرامت ، ولادت حضرت معصومه(س) ، روز دختر و و لادت حضرت امام رضا(ع) گفت : از اول ذی القعده سالروز ولادت حضرت معصومه (س) تا ۱۱ ذی القعده سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) ، ۳۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد ماه سال جاری به نام دهه کرامت نامگذاری شده است و لازم است دستگاههای فرهنگی در این ایام برنامه های متنوع فرهنگی و نشاط آفرین برنامه ریزی و اجرا شود.

 فرماندار کامیاران در خاتمه اظهار داشت : این دهه ، دهه جشن و سرور و شادمانی است و انتظار هست با هدف مشارکت عموم در مراسم های تدارک دیده شده اطلاع رسانی شایسته به عمل آید.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان در ابتدای این نشست به تشریح اهداف کارگروه تخصصی ، اجتماعی و فرهنگی و همچنین دستورالعمل های مربوط به کمیته عفاف و حجاب و دهه کرامت پرداخت و خواستار تشکیل کمیته هایی با هدف برنامه ریزی دهه کرامت شد.

در ادامه این جلسه “مژگان حسین پناهی ” از کارشناسان فرمانداری به عنوان مسئول جدید واحد امور اجتماعی وفرهنگی فرمانداری معرفی و از ادارات خواسته شد در خصوص مباحث اجتماعی و فرهنگی با نامبرده همکاری لازم به عمل آید.