سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ , ۲۲:۰۹:۵۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۲/۱۵ ساعت ۲۰:۲۵
لینک کوتاه مطلب:

سفر نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه به کامیاران

نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه در کامیاران گفت :توسعه اقتصادی و فعال نمودن واحدهای تولیدی کردستان با هم افزایی ادارات دولتی در راستای رشد تولید و تحقق شعار سال از اولویت های دستگاه قضایی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری عباس مسجدی رئیس پزشکی قانونی کشور صبح روز پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت که به عنوان نماینده رئیس قوه قضاییه به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان کامیاران در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی وارد کامیاران شده بود در ابتدای سفر خود و پس از استقبال فرماندار ، رئیس دادگستری ، دادستان ، امام جمعه، شورای تامین و جمعی از مسئولان در مزار شهدای شهرستان حاضر و نسبت به مقام این شهیدان والامقام ادای احترام کرد.
وی سپس در محل سالن اجتماعات دادگستری شهرستان و درجمع تعدادی از مسئولان، معتمدین و قضات و کارکنان دادگستری و ادارات تابعه قوه قَضاییه به بیان اهداف این سفر واهتمام دستگاه قضا در جهت حل مشکلات با هم افزایی ادارات دولتی پرداخت.
وی با اشاره به رشادت و غیور مردی مردم کردستان در حفاظت از نظام و انقلاب ، تلاش برای رفع محرومیت و ایجاد امنیت پایدار این استان را ضروری بر شمرد و افزود : برای حل مشکلات ما بایستی دو مولفه اعتماد به خدا و اعتماد به نفس را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم به موفقیت های بیشتر در عرصه های مختلف دست یابیم.
وی با بیان دستاوردهای مختلف در زمینه های علمی ، تکنولوژی ، نظامی و فناوری حل مشکلات موجود را با داشتن انگیزه و اعتقاد راسخ و بهره گیری از نعمت رهبری و همدلی همه دستگاهها و مردم را ممکن دانست و تصریح کرد : موفقیت در حل مسائل و مشکلات یاس و نا امیدی دشمنان را موجب خواهد شد.
نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه در ادامه به اهمیت نامگذاری سال ۱۴۰۲ به نام ” مهار تورم و رشد تولید ” و همچنین لزوم بکارگیری توصیه های مقام معظم رهبری اشاره و خاطر نشان کرد : به منظور توسعه اقتصادی کردستان از تمام ظرفیت های موجود به منظور فعال نمودن واحد های تولیدی و اقتصادی و رشد تولید با همکاری سایر دستگاهها استفاده خواهد شد.
عباس مسجدی در ادامه ضمن پذیرش تعدادی شهروندان که در خصوص مسائل قضایی درخواست هایی داشتند به منظور بررسی وضعیت زندان کامیاران از این مکان بازدید و بر لزوم جابجایی مکان زندان تاکید کرد.
رئیس پزشکی قانونی کشور سپس از معدن آهن قلعه گاه موچش بازدید و در جریان فعالیت این واحد تولیدی که در حال فعالیت می باشد قرار گرفت.
گفتنی است قرار است معدن قلعه گاه پس از قرار گرفتن در مدار تولید برای حدود ۲۰۰ نفر در بخش های مختلف وبا سرمایه گذاری بخش خصوصی اشتغال مستقیم ایجاد نمایند و در حال حاضر نیز ۱۰ نفر از اهالی قلعه گاه در این معدن مشغول به کار هستند.

کیوان شافعی فرماندار شهرستان در ابتدای این نشست با ابراز خرسندی از حضور مسئولان قضایی به استان کردستان و خیر مقدم حضور نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه در سفر به شهرستان کامیاران، همکاری و هماهنگی دستگاه قضایی و ادارات دولتی در پیشگیری و مقابله با بروز هرگونه مشکل را حائز اهمیت دانست.
فرماندار کامیاران در ادامه خواستار فراهم کردن شرایط لازم برای احداث ساختمان پزشکی قانونی و جابجایی مکان مرکز حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان شد.
محسن لو رئیس دادگستری شهرستان نیز به بیان مسائل و مشکلات کارکنان دادگستری و قضات و دیگر نیازهای دادگستری پرداخت و اظهار امیدواری کرد: با نظر مساعد مسئولان قضایی این مشکلات مرتفع شود.