شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۵:۵۳:۳۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۲/۱۲ ساعت ۱۳:۵۲
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار کامیاران : دومین رویداد ورزشی کشوری در روستای تاریخی پالنگان شهرستان کامیاران برگزار می شود

در جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات قایقرانی آب های خروشان کشور به میزبانی کردستان اعلام شد : رقابت های قایقرانی آب های خروشان قهرمانی کشور طی روزهای ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی استان کردستان و در روستای تاریخی پالنگان از توابع شهرستان کامیاران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ؛ ظهر روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت ماه با حضور فرماندار شهرستان ، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کامیاران ، مدیرکل و معاون توسعه ورزش قهرمانی دستگاه ورزش و جوانان کردستان، بخشدار مرکزی ،  نماینده هیات قایقرانی استان، رئیس ورزش و جوانان شهرستان کامیاران و دهیار و شورای روستای پالنگان جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات قایقرانی آب های آرام به میزبانی کامیاران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با اشاره به وجود ظرفیت های بالای تفریحی و گردشگری در روستای پالنگان اظهار داشت؛ ورزش و برگزاری رویدادهای ورزشی یکی از راه های مناسب برای معرفی این پتانسیل ها به مردم کشورمان است.

کیوان شافعی  با بیان اینکه کامیاران کارنامه قابل قبولی در زمینه میزبانی مسابقات دو کوهستان از خود ارائه داد، افزود؛ برگزاری رویدادهای ورزشی در روستای پالنگان بازتاب مثبتی در جهت معرفی این منطقه به گردشگران خواهد داشت.

وی اظهار داشت؛ رویکرد مسئولین استانی و شهرستانی در مورد روستای پالنگان به عنوان یکی از مناطق جذب توریسم، توسعه بُعد گردشگری در این منطقه است.

فرماندار کامیاران همکاری و تعامل ادارات و نهادهای مختلف دولتی و مردم منطقه را در راستای هرچه مناسب تر برگزار کردن این رویداد ورزشی مهم دانست و گفت؛ باید از ظرفیت تمامی نهادهای مختلف برای یک میزبانی خوب بهره ببریم.

 

«حامد جولائی» مدیرکل ورزش و جوانان استان در این جلسه با اشاره به وجود پتانسیل های بالای گردشگری به ویژه در زمینه گردشگری ورزشی در روستای پالنگان تصریح کرد؛ در دو سال گذشته جلساتی در راستای ساخت مجتمع تفریحی ورزشی و همچنین احداث کمپ قایقرانی در این منطقه با مسئولین شهرستان کامیاران برگزار شد و به صورت میدانی نیز از این محل بازدیدهایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد؛ ساخت چنین مجتمعی و در کنار آن احداث کمپ قایقرانی می تواند به رشد و توسعه گردشگری در این منطقه کمک بزرگی کند و در این راستا برگزاری یک رویداد ورزشی ملی در امر معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر برای این منطقه کمک شایانی خواهد کرد.

جولائی افزود؛ اگر امسال بتوانیم میزبان خوبی برای مسابقات قایقرانی آب های خروشان کشور باشیم از سوی فدراسیون قایقرانی در آینده منطقه پالنگان به عنوان پایلوت و مرکز این رقابت ها معرفی می شود و هر ساله این مسابقات در شهرستان کامیاران برگزار خواهد شد، که این امر به جذب گردشگر و رشد اقتصاد منطقه می انجامد.

مسئول ورزش و جوانان کردستان خاطرنشان ساخت؛ استان کردستان همواره یکی از قطب های رشته های مختلف ورزش قایقرانی در کشور بوده و استعدادهای درخشانی در این رشته دارد.

 

«طاهر باوانی» نماینده هیات قایقرانی استان نیز در این جلسه به بیان مهمترین مباحث و مسائل تخصصی در برگزاری این مسابقات به میزبانی منطقه پالنگان در شهرستان کامیاران پرداخت.

 

گفتنی است؛ رقابت های قایقرانی آب های خروشان قهرمانی آقایان و بانوان کشور در ماده های رفتینگ و کایاک طی روزهای ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ماه به میزبانی استان کردستان و در روستای پالنگان از توابع شهرستان کامیاران برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است اولین رویداد ورزشی کشوری که روز پنج شنبه ۷ اردیبهشت ماه سال جاری در روستای تاریخی پالنگان برگزار شد مسابقات دو کوهستان با حضور یکصد ورزشکاربود.