پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ , ۰۸:۵۱:۱۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱/۲۸ ساعت ۱۹:۳۰
لینک کوتاه مطلب:

اولین جلسه ستاد اربعین شهرستان کامیاران در سال ۱۴۰۲ برگزار شد

اولین جلسه ستاد اربعین شهرستان کامیاران به ریاست کیوان شافعی فرماندار و با حضور معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و دیگر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در اولین جلسه ستاد اربعین این شهرستان که در مورخ ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ برگزارشد  با تقدیر وتشکر از حضور آحاد مردم شهرستان در راهپیمایی روز جهانی قدس و همکاری ادارات در این راستا گفت : مردم ایران و به ویژه مردم این شهرستان عشق و علاقه خاصی به سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران شهیدش دارند و هرساله شاهد برگزاری مراسم هایی در سوگ آن حضرت و بزرگداشت قیام عاشورا می باشیم که اوج آن در اربعین حسینی و با حضور چند ده میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین در کمال امنیت وآرامش و با اتحاد و همدلی و شکوه خاصی برگزار می گردد.

شافعی تصریح کرد: به دلیل اهمیت ویژه ای که ستاد اربعین در کشور ، استان و علی الخصوص شهرستان دارد انتظار هست موارد با پیگیری مدیریت عالی دستگاه انجام شود و از آنجایی که بخش بزرگی از توان استان به سمت مرز باشماق پیش خواهد رفت ، از ظرفیت های شهرستان و همچنین توان و مساعدت های مردمی و خیرین به خوبی استفاده شود.

فرماندار شهرستان خاطرنشان کردن: شهرستان کامیاران به عنوان یکی از مسیرهای اصلی تردد زائرین اربعین از استان های شمال غربی و حتی همدان مطرح ولازم است ادارات مسئول در شان و جایگاه مردم با برپایی موکب مناسب و مدیریت و نظارت دقیق ، امکانات استقبال وپذیرایی از زائرین را به خوبی فراهم و با آسیب شناسی و رفع نواقص گذشته عملکرد بهتری برای شهرستان رقم بزنند.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری در ابتدای این جلسه گفت : هدف از برگزاری این جلسه و تشکیل ستاد ایجاد هماهنگی بین ادارات با دو موضوع برنامه ریزی سوگواری ایام محرم و برپایی موکب می باشد.

باتمانی با ارائه گزارشی در خصوص پذیرایی از زائرین در دو موکب در نظر گرفته شده در کامیاران و موچش در سال گذشته ، افزود : بخشی از این خدمات تهیه و تدارک وعده های غذایی شامل صبحانه ، ناهار و شام در هر وعده به طور میانیگین ۹۰۰ نفر واسکان موقت ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر بوده است.

معاون سیاسی وامنیتی فرماندار در ادامه خواستار تشکیل کمیته هایی با عناوین : کمیته تاسیسات وزیر بنایی ، کمیته پشتیبانی ، مردمی ، کمیته اطلاع رسانی وتبلیغات ، کمیته حفاظت و امنیت ، کمیته در مان ، امداد ونجات ، کمیته نظارت و ارزیابی و کمیته حمل ونقل وترافیک به منظور برنامه ریزی در خصوص فراهم کردن شرایط برپایی موکب ، تردد آسان زائرین از مسیرهای مواصلاتی شهرستان و برگزاری سایر مراسم های ماه محرم شد.

    سایر اعضاء حاضر در این جلسه آمادگی خود را برای همکاری در جهت هرچه بهتر برگزار کردن ویژه برنامه های ایام محرم ، اربعین و برپایی موکب پذیرایی و استقبال از زائرین  اعلام نمودند.