سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ , ۲۲:۱۵:۱۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ ساعت ۱۴:۰۴
لینک کوتاه مطلب:

آخرین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی کامیاران در سال ۱۴۰۱ برگزار شد

در آخرین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان کامیاران که به ریاست فرماندار و با حضور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان و دیگر اعضاء برگزار شد ، اعلام شد سواد آموزی شهرستان بیش از 95درصد تعهدات خود را انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه نهایی شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان کامیاران روز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۱ به ریاست کیوان شافعی فرماندار شهرستان کامیاران و با حضور گلبهار خسروی معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش کردستان ، جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان وشهرستان و دیگر ادارات به میزبانی مجموعه آموزشی بعثت کامیاران برگزار شد.

در این جلسه ضمن بررسی اقدامات صورت گرفته در حوزه سواد آموزی آموزش و پرورش شهرستان ، فرماندار کامیاران گفت :  تلاش نهضت سواد آموزی در راستای ریشه کنی بیسوادی حائز اهمیت است.

وی افزود : خوشبختانه تمام آثار و برکات نهضت سواد آموزی در سطح جامعه ملموس است.

فرماندار کامیاران در ادامه ضمن تاکید لازم مبنی بر شناسایی افراد بیسواد و اهتمام لازم به منظور با سواد کردن آنها اظهار داشت : دراین راستا از ظرفیت دیگر ادارات استفاده شود.

گلبهار خسروی معاون سواد آموزی آموش و پرورش کردستان در این جلسه گفت : هدف اداره سواد آموزی پوشش واقعی افراد بیسواد است و در این راستا راستی آزمایی لازم انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : بر اساس سهمیه ابلاغی که در سطح استان ۱۲۸۰۰ مورد و در کامیاران ۴۷۱ مورد بوده است که کامیاران بیش از ۹۵ درصد تعهدات خود را در دوره های مختلف سواد آموزی انجام داده است.

معاون سواد آموزی اداره کل کردستان در ادامه خواستار حمایت لازم در راستای ریشه کنی بیسوادی شد و بیان داشت : حجم ابلاغی پوشش دوره های سوادآموزی در سه دوره آموزش، انتقال و تحکیم می باشد که تا پایان سال تحصیلی ۱٤۰۱ درصد پوشش مشخص می شود.