شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۷:۱۰:۴۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ ساعت ۱۸:۰۷
لینک کوتاه مطلب:

پيام تبریک فرماندار کامیاران به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبيعي

فرماندار شهرستان کامیاران با صدور پیامی پانزدهم اسفند ماه روز درختکاري و آغاز هفته منابع طبيعي را به تمامي دوستداران طبيعت و زحمتکشان عرصه حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی تبريک گفت.

فرماندار شهرستان کامیاران با صدور پیامی پانزدهم اسفند ماه روز درختکاري و آغاز هفته منابع طبيعي را به تمامي دوستداران طبيعت و زحمتکشان عرصه حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی تبريک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خالق طبیعت

احترام به طبیعت و حفظ آن رعایت تکالیف دینی، شرعی، پذیرش سفارش و توصیه بزرگان و احساس مسئولیت در برابر زندگی سایر جانداران و آیندگان و احترام به خالق هستی است که چنین طبیعیت زیبایی را در اختیار ما قرار داده است.
به منظور حفظ منابع آب و خاک و توسعه فرهنگ درختکاری، ۱۵ اسفند ماه به نام روز درختکاری و این هفته به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
تأثيرات مستقيم و غير مستقيم منابع طبيعي بر زندگی همگان انکارناپذير است و عدم توجه به جايگاه منابع طبيعي آثار مخرب و زيانباري مانند سيل، بيابانزايي، خشکسالی، فرسایش و نابودی خاک و وقوع ريزگردها را به دنبال دارد.
امروزه حفاظت و احیاء عرصه های ملی فراتر از وظايف اداري تعريف شده و نجات مشکلات زيست محيطي يک تکليف انساني و ملي است كه همه ما بايد با همراهي همديگر تلاش كنيم وضعيت كنوني طبيعت اطرافمان را بهبود بخشیم. بنابراين دست ياري و كمك به سوي همه آحاد جامعه دراز مي نماییم و اميدواريم در راستای سیاست دولت مبنی بر اجرای طرح ملی و مردمی کاشت یک میلیارد اصله درخت در ساختن ایران سرسبز – ایران قوی سهیم و با همکاری در اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری حافظ سرمایه ها و منابع ملی و محیط زیست باشیم.
اینجانب با تقدیر از تلاش های صورت گرفته توسط دست اندرکاران و عوامل منابع طبیعی، روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری را به محضر تمامي دوستداران طبيعت و زحمتکشان عرصه حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی تبريک عرض می نمایم و موفقیت همگان را از درگاه حق تعالی مسئلت می نمایم.

کیوان شافعی

فرماندار شهرستان کامیاران