یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۸:۳۶:۲۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۲/۴ ساعت ۱۶:۴۱
لینک کوتاه مطلب:

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار برگزار شد

دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در سال جاری به ریاست شافعی فرماندار و با حضور رئیس دادگستری ، معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ، بخشداران ، مدیر اداره منابع آب و دیگر اعضاء این شورا روز چهارشنبه 3 اسفند ماه 1401 در محل فرمانداری کامیاران برگزار شد.

 

  • به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کامیاران در سال جاری به ریاست کیوان شافعی فرماندار و با حضور رئیس دادگستری ، معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ، بخشداران ،  مدیر اداره منابع آب و دیگر اعضاء این شورا روز چهارشنبه ۳ اسفند ماه ۱۴۰۱ در محل فرمانداری کامیاران برگزار شد.

فرماندار کامیاران در این جلسه بر لزوم داشتن رویکرد پیشگیرانه در زمینه حفاظت از منابع آبی شهرستان تاکید کرد و گفت : حفاظت از منابع آب بایستی به یک فرهنگ تبدیل شود.

کیوان شافعی به برخی از تنش های آبی اشاره کرد و افزود : مدیریت منابع آبی می تواند از بروز برخی از تنش ها و همچنین بعضی از مشکلات پیشگیری نماید که از اداره منابع آب  ودیگر ادارات عضو این شورا انتظار هست برنامه های خود را در این زمینه تدوین و اطلاع رسانی نمایند.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از منابع آبی صرف بخش کشاورزی می شود ، مکانیزاسیون کشاورزی ، تعریف الگوی کشت و نظارت در این بخش را ضروری بر شمرد.

فرماندار شهرستان در ادامه خواستار همکاری بیشتر اعضای این شورا به منظور پیشگیری ومقابله با هرگونه تخلف در بحث استفاده از منابع آبی شد.

مدیر اداره منابع کامیاران در این جلسه از شناسایی چندین حلقه چاه غیر مجاز شد و گفت : به زودی احکام لازم به منظور مسدود نمودن این چاهها اعمال خواهد شد.

وی از تلاش لازم به منظور شناسایی دیگر چاههای غیر مجاز و همچنین استفاده بیش از ظرفیت تعیین شده از منابع آبی توسط برخی از اشخاص خبر داده و افزود : از ظرفیت های قانونی به منظور برخورد با متخلفین استفاده خواهد شد.