چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳ , ۰۱:۰۳:۵۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ساعت ۱۸:۲۴
لینک کوتاه مطلب:

موافقت اعضای شورای آموزش پرورش با راه اندازی هنرستان هنر در کامیاران

در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کامیاران که به ریاست فرماندار و با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش و دیگر اعضاء برگزار شد ، راه اندازی هنرستان هنر مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران در جلسه شورای آموزش و پرورش که ظهر روز یکشنبه ۹ بهمن ماه در محل مدیریت این اداره در کامیاران برگزار شد ، فرماندار شهرستان با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و چهل وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : آموزش و پرورش نقش مهمی در برگزاری باشکوه برنامه های این ایام مبارک به عهده دارد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد : با مشارکت و همراهی ادارات شهرستان و فراهم کردن حضور مردم ، برنامه های ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب به خوبی برگزار شود.

کیوان شافعی سپس با تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری کنکور سراسری که به نحو احسن و بدون مشکل در کامیاران برگزار شد ، به اهمیت توجه به مسائل آموزشی و فراهم کردن شرایط تحصیل تا پایان مقطع دبیرستان اشاره کرد و خواستار شناسایی و جذب تارکین تحصیل شد.

وی ضمن موافقت با راه اندازی هنرستان هنر و توسعه مراکز آموزشی بر لزوم توجه و نظارت بر مراکز آموزشی غیر دولتی و رسیدگی به خواسته های این مراکز تاکید کرد.

فرماندار شهرستان در خاتمه با توجه به فعالیت مرکز آموزش استثنایی بعثت و تلاش این مرکز در زمینه آموزش افراد معلول و کم توان ، حمایت و همکاری با این مرکز را ضروری دانست.

درابتدای این نشست مدیر آموزش و پرورش در گزارشی به آمار دانش آموزان تارک تحصیل پرداخت و گفت : بر اساس آمار اعلامی تعداد تارکین تحصیل در مقطع ابتدایی ۹۵ نفر ، متوسطه اول ۱۴۹ نفر و متوسطه دوم ۸۹۰ نفر می باشند که در تلاش هستیم ضمن بررسی علت و دلایل مربوطه به ترک تحصیل این دانش آموزان ، زمینه بازگشت آنان را به مدرسه وادامه تحصیل فراهم نماییم.