شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۵:۵۲:۵۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ساعت ۰۱:۳۶
لینک کوتاه مطلب:

تاکید استاندار کردستان بر تسریع در ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان / فرماندار کامیاران از تلاش لازم به منظور تامین زمین مورد نیاز این طرح در شهرستان خبر داد

استاندار کردستان بر لزوم آماده سازی برای آغاز عملیات اجرایی شروع ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان ، اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای مسکن استان که با حصوز فرمانداران شهرستانهای تابعه و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ، گفت: طرح نهضت ملی مسکن یکی از مهمترین وعده‌های دولت سیزدهم است و باید تمام سازوکارها در اختیار اجرایی شدن و به سرانجام رسیدن این طرح قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ۵ هزار واحد مسکونی پیش‌تر در سطح استان شروع شده است، افزود:تا دهه مبارک فجر امسال باید ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی در استان را شروع و بتوانیم اعلام کنیم که ۲۰ هزار واحد مسکونی در دست احداث در مراحل گوناگون داریم.

زارعی کوشا عنوان کرد:انتظار داریم مسئله تأمین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در همه شهرستانها نهایی و جلسات بعدی شورای مسکن استان به حوزه اجرا اختصاص پیدا کند.

استاندار کردستان همچنین یادآوری کرد:احداث مسکن روستایی و مقاوم سازی منازل روستایی بخش مهمی از طرح نهضت ملی مسکن به شمار می‌رود و همه بانک‌ها باید در این رابطه همکاری و تسهیلات مربوط به این حوزه را پرداخت کنند تا استان نیز همانند سایر نقاط کشور در این بخش دچار عقب ماندگی نشود.

کیوان شافعی فرماندار کامیاران در این جلسه و در گزارشی از تلاش و پیگیری لازم وبرگزاری جلسات و نشست های مختلف به منظور تامین زمین اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این طرح و نقش آن در حل مشکل مسکن به عنوان یکی از مهمترین نیازهای مردم و ثبت نام تعداد زیادی متقاضی در کامیاران خواستار بررسی و حل مشکل افرادی شد که تاکنون نتوانسته اند واریزی اولیه را انجام دهند.

فرماندار کامیاران در خاتمه با تقدیر از تلاش های صورت گرفته  از سوی مسئولان و کارشناسان استانی و شهرستانی در این زمینه اظهار امیدواری کرد : در راستای کاهش بخشی از هزینه ها و با هدف حمایت از متقاضیان تصمیم لازم اخذ و به دستگاههای مربوطه جهت اقدام ابلاغ شود.

گفتنی است علاوه بر فرماندار ، معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ، شهردار و مسئولان راه و شهرسازی و بنیاد مسکن از شهرستان کامیاران به صورت ویدئو کنفرانس در این جلسه حضور داشتند.

در ادامه این جلسه اقدامات و کارهای انجام شده در همه شهرستانهای تابعه به صورت جزئی مورد بررسی قرار گرفت و دستورات و تصمیمات لازم برای تسریع در انجام برنامه‌ها اتخاذ شد.