یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۹:۰۵:۱۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۸/۱۵ ساعت ۱۶:۲۸
لینک کوتاه مطلب:

بازدید میدانی معاون عمرانی استانداری کردستان به همراه فرماندار کامیاران از پروژه های آب منطقه ای در شهرستان

کیومرث حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان به همراه شافعی فرماندار شهرستان ، آریا نژاد مدیر عامل آب منطقه ای استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از ایستگاه پمپاژ خامسان و سدهای امیر آباد و رمشت بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ، روز شنبه ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ ، کیومرث حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان به همراه کیوان شافعی فرماندار شهرستان ، آریا نژاد مدیرعامل آب منطقه ای کردستان ، معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، بخشدار موچش و مسئولان و کارشناسان مربوطه از پروژه ها و طرح های ایستگاه پمپاژ خامسان و سدهای رمشت وامیر آباد بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید مزایای اجرای این پروژه ها در زمینه توسعه بخش کشاورزی و گردشگری بررسی و اعلام شد با تکمیل ایستگاه پمپاژ خامسان زمینه تبدیل ۱۱۰۰ هکتار از اراضی دیم حومه سد گاوشان با انتقال و افزایش حق آبه از کاسه سد گاوشان فراهم و همچنین با تکمیل و آبگیری سد امیرآباد و اتمام آبگیری در سد رمشت امکان فعالیتهای گردشگری و همچنین تکمیل پروژه آبیاری تحت فشار در بیش از ۱۰۰۰ هکتار از اراضی این منطقه فراهم خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان ضمن تاکید لازم مبنی بر ارائه راهکارها و پیشنهادهای لازم و کارشناسی شده جهت دریافت اعتبارات مورد نیاز این پروژه ها ، گفت : تلاش خواهد شد با پیگیری از طرق مختلف مشکلات و موانع اجرای این پروژه ها به ویژه در بخش اعتباری بر طرف و زمینه برخورداری اهالی از منافع آن فراهم شود.

فرماندار کامیاران در گزارشی به اقدامات صورت گرفته به منظور حل مسائل و مشکلات این پروژه ها با توجه به نقش آنها در تولید و اشتغال خبر داد و گفت : تلاش های زیادی صورت گرفته است تا بتوانیم با جذب اعتبارات مورد نیاز نسبت به تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها اقدام نماییم.

گفتنی است سد رمشت سال گذشته افتتاح و در حال آبگیری می باشد و سد امیر آباد و ایستگاه پمپاژ خامسان برای تکمیل و بهره برداری نیازمند اعتبار می باشد که با پیگیری های انجام شده و قول مساعد مدیر عامل آب منطقه ای استان سد امیر آباد نیز در سال اتی تکمیل و در خصوص ایستگاه پمپاژ خامسان نیز رایزنی لازم به منظور جذب اعتبار صورت خواهد گرفت.