چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳ , ۰۰:۱۶:۲۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۸/۹ ساعت ۱۸:۰۲
لینک کوتاه مطلب:

رزمایش پدافند غیر عامل زیستی در کارخانه آرد ریزان کامیاران برگزار شد

رزمایش پدافند غیرعامل زیستی روزیک شنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ با حضور معاون رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور، فرماندار شهرستان کامیاران، مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ، معاونین برنامه ریزی و امور اقتصادی و بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ، معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران، نیروی انتظامی، هلال احمر و اورژانس در کارخانه آرد ریزان شهرستان کامیاران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران رزمایش پدافند غیرعامل زیستی روزیک شنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ با حضور حمید رضا محمدی معاون رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور، کیوان شافعی فرماندار شهرستان کامیاران، صالحی مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ، معاونین برنامه ریزی و امور اقتصادی و بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ، معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران، نیروی انتظامی، هلال احمر و اورژانس در کارخانه آرد ریزان شهرستان کامیاران برگزار شد.

 

معاون امور صنعت سازمان پدافند غیرعامل کشور در این رزمایش با اشاره به اینکه هر کاری به جوانان واگذار شود نتیجه بخش خواهد بود، اظهار داشت: فضای سایبری فضایی است که ذهن، فکر و کردار جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

حمید رضا محمدی با بیان اینکه زیرساخت های حساس و مهم کشور اکنون فقط سخت افزاری نیست، افزود: جامعه جهانی هر آنچه را در زمینه فناوری های نوین در اختیار ما قرار داده رایگان نبوده و نیست و این واقعیتی است که باید همه به آن توجه کنیم.

وی اضافه کرد: از آنجا که تهدیدات غیرعامل کم هزینه بوده و جامعه بین المللی هم آنرا دنبال نمی کند لذا دشمنان این نوع تهدیدات را در برنامه خود علیه کشورمان قرار داده است.

محمدی، معاون امور صنعت سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه پدافند زیستی از مسائل بسیار حائز اهمیت است، گفت: کشوری هم چون عربستان در تولید غله از طریق کشت فرا سرزمینی ۱۰۰ درصد خودکفا شده است.

وی ادامه داد: کشوری مانند ترکیه هم با داشتن منابع آبی سال ها است که دیگر محصولات کشاورزی آب بر تولید نمی کند بلکه آن را از دیگر کشورها وارد می کند.

معاون امور صنعت سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: براساس پیش بینی های انجام شده طی ۱۰ سال آینده کشورما در زنجیره بی آبی قرار می گیرد لذا از همین الان باید اصلاح الگوی کشت را آغاز کنیم.

 

آحاد مردم مجری پدافندغیرعامل هستند

فرماندار شهرستان کامیاران هم در این مراسم با بیان اینکه پدافند غیرعامل یکی از مفاهیم جدید در گفتمان اجرایی کشور است، اظهار داشت: نیروهای نظامی مجری پدافند عامل و همه دستگاه ها و نهادها و به نوعی آحاد جامعه مجری پدافند غیرعامل هستند.

کیوان شافعی با تاکید براینکه همه باید آمادگی لازم را در حوزه پدافند غیرعامل داشته باشیم، افزود: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی و اقدامی غیرمسلحانه به منظور کاهش خطرات و آسیب ها و خسارت های جانی و مالی است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل نوعی خود ایمنی و خود حفاظتی است، ادامه داد:  تهدیدات متنوعی هر کشوری را در بر می گیرد از تهدید سایبر و زیستی گرفته تا تهدید شناختی؛ لذا همه باید برای حفاظت خود و جامعه تلاش کنند.

فرماندار شهرستان کامیاران یادآور شد: در جنگ ترکیبی شناختی؛ دشمن از خلاء ها استفاده می کند و می خواهد نهایت بهره برداری را از نقاط آسیب پذیر ببرد و از این طریق آسیب جدی به ما وارد کند.

 

در ادامه مدیر عامل غله استان نیز در این رزمایش به بیان اهمیت حفظ آمادگی در برابر تهدیدها پرداخت و گفت : این رزمایش با همکاری اعضای شورای پدافند غیر عامل شهرستان و استان ، اداره کل غله استان ، سازمان جهاد کشاورزی ، دانشگاه علوم پزشکی ، مدیریت کارخانه و دیگر ادارات در محل کارخانه آرد ریزان این شهرستان برگزار شد.

وی افزود : هدف از اجرای این رزمایش ایجاد آمادگی بیشترمدیریت کارخانه قبل از وقوع حادثه ، کمک به خود کارخانه در راستای ادامه کارکردها و تقویت زیر ساخت ها در کارخانه مذکور بوده است.

 گفتنی است از چهارم تا ۱۱ آبان به عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.