شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۵:۵۶:۰۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۸/۱ ساعت ۱۹:۱۱
لینک کوتاه مطلب:

به ریاست فرماندار کامیاران برگزار شد : ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال ۱۴۰۱

به ریاست فرماندار کامیاران و با حضور دیگر اعضاء ، ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان در سال ۱۴۰۱ در محل مدیریت آموزش و پرورش ، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ، ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در روز شنبه ۳۰ مهر ماه در محل مدیریت آموزش و پرورش به ریاست شافعی فرماندار و با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، مدیر آموزش و پرورش ، شهردار و دیگر اعضاء برگزار شد.

در ابتدای جلسه مصوبات جلسه قبلی و اقداماتی که در راستای این مصوبات انجام شده بود، تشریح و دستور کار جلسه به تفصیل بررسی شد.

 

کیوان شافعی فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به این که مهمترین وظیفه هر دانش آموزی، علم آموزی است، گفت: بسترها و فضاهای لازم به گونه ای برای دانش آموزان شهرستان فراهم شود که بتوانند با انگیزه و توان مضاعف در مسیر علم آموزی و تعلیم و تربیت تلاش نمایند.

وی بر لزوم برنامه ریزی به منظور استفاده از نیروهای توانمند و برگزاری کارگاههای آموزشی در راستای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور تاکید کرد و افزود : در هر حال با ارتباط مستمر بین مدرسه و خانواده نباید از وضعیت آنان غافل شد.

فرماندار شهرستان سپس بیان داشت : سلامت دانش آموزان حائز اهمیت است و انتظار هست کادر مدارس و همچنین دانش آموزان عزیز با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ( ماسک گذاری و رعایت فاصله اجتماعی و … ) از تسریع در گسترش بیماری های مسری از جمله آنفولانزا و … جلوگیری نمایند.

 

علی اکبر ابراهیمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کامیاران نیز ضمن عرض خیر مقدم، بیان داشت: تبیین و آگاه سازی دانش آموزان را می توان از طریق گفتمان و تحلیل درست از مسائل انجام داد.

وی مهمترین چالش و موارد پیگیری برای سال تحصیلی آینده را آماده سازی مدارس خیرساز جهت افتتاح توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و همچنین جذب خیرین برای ساخت مدرسه در شهرک های رو به رشد شهرستان (از طریق ظرفیت خیرین و نوسازی مدارس) عنوان کرد.

ابراهیمی همچنین از تشکیل کارگروهی از کارشناسان جهت اتخاذ تصمیمات کارشناسانه برای پیگیری وضعیت خوابگاه شبانه روزی شهید بهشتی خبر داد.

پروژه های نیمه تمام نیز از مسائلی بود که پیگیری آن از اولویت شورای آموزش و پرورش است.