چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳ , ۰۰:۱۳:۴۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۷/۲۷ ساعت ۱۶:۵۱
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار کامیاران : ساماندهی جایگاههای زباله و نخاله های ساختمانی ضروری است

فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه کارگروه مدیریت پسماند این شهرستان گفت : در راستای پیشگیری از مسائل و مشکلات زیست محیطی و بهداشتی ، ساماندهی جایگاههای زباله و نخاله های ساختمانی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان در محل فرمانداری وبه ریاست شافعی فرماندار وبا حضور زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، رئیس محیط زیست و دیگر اعضاء روز سه شنبه ۲۶ مهر ماه در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه وضعیت جایگاههای زباله در شهرهای کامیاران و موچش و همچنین نخاله های ساختمانی مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

کیوان شافعی در این جلسه بر ضرورت دفن اصولی وبهداشتی زباله ها تاکید کرد و گفت : سرمایه گذاری در زمینه ساماندهی جایگاههای زباله و بازیافت آن به لحاظ فواید زیست محیطی و بهداشتی و پیشگیری از مسائل مرتبط به آن اقدامی ارزشمند است.

وی افزود : تفکیک زباله از مبداء با کار کارشناسی و فرهنگسازی می تواند در کاهش حجم زباله ها و ارتقاء سطح بهداشت موثر باشد که انتظار هست شهرداری ها و دستگاههای متولی در این راستا اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به تخلیه نخاله های ساختمانی در مسیر های گردشگری و حریم جاده ها توسط عده ای محدود ، بیان کرد : چنین اقدامی می تواند فعالیتهای گردشگری شهرستان را با مشکل مواجه کند که امیدواریم با همکاری شهروندان و نظارت دستگاههای متولی و شهرداری ها نخاله های ساختمانی به محل های مشخص شده منتقل شود.

در ادامه این جلسه گزارشی در خصوص مسائل زیست محیطی شهرستان از سوی رئیس محیط زیست کامیاران ارائه گردید.