شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۶:۰۴:۰۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۶/۲ ساعت ۲۲:۳۶
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار شهرستان کامیاران: در هفته دولت ۸۵ پروژه با ارزش ریالی ۷۵۰میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی می شود

صبح امروز چهارشنبه ۲ شهریورکیوان شافعی در نشستی با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت آغاز هفته دولت اعلام کرد: در هفته دولت ۸۵ پروژه با ارزش ریالی ۷۵۰میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، کیوان شافعی با بیان اهمیت اطلاع رسانی شفاف و صحیح و اقدامات انجام گرفته توسط دولت در یک سال گذشته گفت : از طریق اصحاب رسانه و رسانه ها لازم است عملکرد و اقدامات دولت در قالب های شاخص،آمار برای آحاد جامعه اطلاع رسانی شود و با بهره گیری از تعهد و مسئولیت پذیری افراد بویژه مدیران تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ۸۵ پروژه با ارزش ریالی ۷۵۰میلیارد ریال افزود :عمده طرحها در بخش دهیاریهای بخش مرکزی و موچش ، جهاد کشاورزی ،راه و حمل و نقل جاده ای،شهرداریهای کامیاران و موچش،آموزش و پرورش شهرستان،منابع طبیعی و شرکت گاز می باشد.

کیوان شافعی در بخشی دیگر از گزارش  خود، میزان اعتبارات شهرستان را ۱۲۸ میلیارد تومان اعلام کرد که براساس اولویت بندیها و تعهدات در بخش های مختلف با اولویت طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ توزیع خواهد شد.

شافعی با اشاره به اهمیت تاثیر راه ها در توسعه زیربنایی منطقه،گفت کمبود اعتبارات و توپوگرافی منطقه سبب کُند بودن روند احداث راه های روستایی شده است که بر این اساس بیشترین مقدار از اعتبارات شهرستانی به بخش راه اختصاص یافته است تا عقب ماندگی آسفالت راههای روستایی جبران و زمینه توسعه بیشتر روستاها که نقش مهمی در تولید واشتغال دارند با بهبود زیرساخت ها فراهم شود.

وی در ادامه گزارش خود با بیان موانع و مشکلات بخش آبرسانی و تامین آب شرب شهرستان گفت : در این بخش نیز با توجه به فرسودگی سیستم انتقال آب شرب به ویژه در شهرها بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستانی به بخش آب و فاضلاب اختصاص داده شده است.

کیوان شافعی در بخشی دیگر از گزارش خود به اختصاص و افزایش اعتبار بعضی از دستگاهها نسبت به سال گذشته پرداخت و بیان داشت : اعتبارات سال قبل ۹۲ میلیارد تومان بوده که حدود ۴۰ درصد افزایش داشته که براساس برنامه ریزی انجام شده بیشترین اعتبار بعد از راه و آب شرب به شهرداری کامیاران ، ایستگاه پمپاژ خامسان ، بنیاد مسکن ، آموزش وپرورش کامیاران و دیگر ادارات با توجه به اولویت بندی اختصاص یافته است.

وی در ادامه گفت : در قالب سفر ریاست محترم جمهوری مصوباتی برای کامیاران نیز پیش بینی شده است که پروژه های آبرسانی هلتوشان و یوزیدر به کاشتر و بزرگراه محدوده شهرستان مشمول اعتبار این مصوبات هستند.

فرماندار کامیاران در خاتمه ضمن اعلام اینکه ورزش و جوانان و خانه های بهداشت در کمیته برنامه ریزی به صورت ویژه دیده شده اند ، اظهار کرد : استخر نیمه کاره ورزش و جوانان با حمایت شهرداری کامیاران در حال واگذاری به بخش خصوصی است تا زمینه ساخت وساز آن فراهم شود.