سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ , ۲۱:۲۸:۳۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۶/۱ ساعت ۲۲:۲۷
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار شهرستان کامیاران: با فرهنگ سازی ازمنابع طبیعی حفاظت شود

کیوان شافعی فرماندار شهرستان کامیاران در بازدید از پروژه های آبخیزداری و منابع طبیعی که به همراه معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری و مسئولان منابع طبیعی و جهاد کشاورزی انجام شد ، گفت : پیشگیری بهترین راه جلوگیری از تخریب منابع طبیعی ومحیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، کیوان شافعی فرماندار کامیاران به همراه معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری و مسئولان منابع طبیعی و جهاد کشاورزی از پروژه های اجرا شده آبخیزداری ومنابع طبیعی واقع در حومه سد گاوشان در روز سه شنبه اول شهریور ماه بازدید به عمل آوردند و در نشستی با حضور مدیر کل و معاون اداره کل منابع طبیعی استان به تشریح اهمیت اجرای این طرح ها پرداختند.

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست به اهیمت حافظت از منابع طبیعی ، اراضی ملی و محیط زیست و نقش آن در توسعه پایدار اشاره کرد و گفت : با فرهنگسازی از منابع طبیعی حفاظت شود.

وی افزود : در راستای آگاهی بخشی به افراد جامعه به منظور صیانت از عرصه های ملی و فواید وجود گونه های جانوری و گیاهی در طبیعت  آنچه که لازم است اطلاع رسانی شود.

کیوان شافعی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته به منظور اجرای طرح های آبخیزداری و منابع طبیعی تصریح کرد : حفاظت از عرصه های ملی وظیفه همگانی است چرا که زندگی هم ما وآیندگان وابسته به آن است.

فرماندار کامیاران در ادامه خواستار توجه ویژه به عرصه های منابع طبیعی و اراضی ملی از سوی مدیریت وکارشناسان این اداره در سطح استان شد.

بهزاد شریفی شریفی پور مدیر کل منابع طبیعی کردستان گفت : هدف از اجرای پروژه های آبخیزداری حفاظت خاک، کاهش رسوب، مدیریت و کنترل سیلاب ها، تغذیه سفره های آب های زیرزمینی و تغذیه آبخوان ها است.

وی با اشاره به وجود بارش هایی که در طول سال اتفاق می افتد و که گاها منجر به وقوع سیل خواهد شد افزود : اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری با مدیریت اصولی، این سیلاب ها را کنترل و به سفره های زیرزمینی تزریق خواهد کرد.

مدیر کل منابع طبیعی کردستان حفاظت ، صیانت و احیاء طبیعت را از مهمترین اقدامات منابع طبیعی عنوان کرد.

رئیس منابع طبیعی شهرستان کامیاران در گزارشی گفت : خوشبختانه با اجرای پروژه های جنگلکاری ، احداث سدهای رسوب گیر ، بانکت بدی وحد نگاری امکان حفاظت از اراضی ملی ، جلوگیری از فرسایش خاک و انتقال رسوبات به داخل سد گاوشان و همچنین ممانعت از تصرف اراضی ملی در این منطقه فراهم شده است.