شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۵:۳۵:۲۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۴/۳۰ ساعت ۱۸:۱۴
لینک کوتاه مطلب:

دومین جلسه ستاد اربعین شهرستان کامیاران در سال جاری برگزارشد

کیوان شافعی فرماندار کامیاران در جلسه ستاد اربعین شهرستان بر لزوم هماهنگی و همکاری ادارات و نهادهای شهرستان جهت اجرای برنامه های این ستاد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دومین جلسه ستاد اربعین شهرستان به ریاست فرماندار وبا حضور معاون سیاسی وامنیتی ، جانشین انتظامی ، بخشداران ودیگر اعضا به منظور برنامه ریزی ایام ماه محرم و فراهم کردن مقدمات تردد زائران در ایام اربعین در محل سالن جلسات فرمانداری و درتاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۱برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این جلسه گفت : امام حسین (ع) به عنوان نماد پیروزی خون بر شمشیر برای همه مسلمانان و حتی دیگر ادیان قابل احترام است.

وی با یادآوری اهمیت این جلسه وتصمیم گیری مناسب وشایسته در خصوص مناسبت های پیش رو ، ضمن تاکید لازم مبنی بر هماهنگی و همکاری ادارات ونهادهای شهرستان در خصوص اجرای برنامه های ماه محرم و اربعین افزود : یکی از مهمترین اقداماتی که بایستی در این راستا صورت گیرد برپایی موکب در مکانی مناسب ودر مسیر تردد زائرین می باشد.

کیوان شافعی تصریح کرد : شهرستان کامیاران یکی از مسیرهای اصلی تردد زائرین از استان های شمال غربی کشور می باشد که انتظار هست از تمام ظرفیت های اداری و خیرین و هیئت های مذهبی استفاده شود.

در ادامه این جلسه معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری ضمن تشریح مصوبات جلسه قبلی به اهمیت برنامه ریزی در این راستا اشاره کرد وگفت : مجموعه شهرستان هماهنگ ومنسجم اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا پس از وقفه ای که بر اثر بیماری کرونا در اعزام زائرین حاصل شده است امکان اعزام زائرین به بهترین نحو ممکن ازمسیر شهرستان فراهم شود.

وی درخصوص برنامه های ماه محرم نیز اظهار داشت : مراسم های مذهبی دهه اول محرم هر شب در محل استقرار هیئت های مذهبی برگزار و از شب هفتم و در روزهای تاسوعا وعاشورا این مراسم بر اساس اعلام برنامه زمانبندی در سطح شهراز محل میدان امام (ره) تا چها راه اصلی برگزار خواهد شد.

سایر اعضا حاضر در این جلسه به بیان نکته نظرات خود در این خصوص پرداختند.